OstreMiecze

Gildia / Przyjaciele / Rodzina

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

ZROBIŁEM FORUM FATUM www.fatum.pun.pl W TRAKCIE ROZWIJANIA ZAPRASZAM

#1 2009-09-24 17:43:04

Ma_La

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-14
Posty: 5
Punktów :   

Fora Gildiowe - czym są? Czy są potrzebne?

Dla zainteresowanych, i nie tylko kilka słów jakie wraz z Lainem skleciliśmy kiedyś, w przypływie dobrego humoru, gdy nuda obijała się o nasze klawiatury..

Tekścik jest zbiorem wielu rozmów, wielu opinii...
Mamy nadzieję ze będzie Wam się przyjemnie czytało i może umili wam to "słowo pisane" czas podczas kolejnego restartu serwerów w LC PL.

Miło też będzie poczytać Wasze opinie i na temat tekstu i na temat samego "forum Gildiowego"..

Pytania jakich użyliśmy przy Tworzeniu tekstu to:
Czym forum jest przydatne w prowadzeniu gildii w MMO? i dlaczego?
W jakich więc sytuacjach Forum Gildiowe przydaje się?
Czym więc są dla Was wasze fora gildiowe??
Czy odwiedzamy je często?
Gdyby nie Forum Gildiowe to...
Czy gildie w grach MMO powinny posiadać swoje forum? Dlaczego?

Może i Wy udzielicie na nie odpowiedzi?




~~ ## ~~ ## ~~ ## ~~





Fora Gildiowe - czym są? Czy są potrzebne?





Rozpoczynając swoja przygodę z MMO, z jakimś nowym tytułem, wielu z nas na początku zaczyna szukać informacji po sieci.
Na pewno każdy z nas gdy przeszpera zakamarki swej pamięci odnajdzie chociaż jedno forum o grach MMO na którym założył konto..
Z pewnością gdy startowaliście w nowym świecie pojawiły się pytania: co? gdzie? jak mam to zrobić? i tutaj z pomocą przyszła Wam jakaś stronka z FAQ, lub jakiś użytkownik który odpowiedział na Wasze newbowskie pytanie
Nie trudno wyszukać miejsce gdzie moglibyśmy pisać posty, w którym moglibyśmy zadręczać innych meczącymi nasza duszę zagadkami, w którym ktoś nam odpowie (nie koniecznie miło, nie koniecznie z cierpliwością godna mnicha, ale my nie o tym będziemy mówić) i gdzie z czasem może my zaczniemy dzielić się wiedzą... tak na prawdę wystarczy wklepać w wyszukiwarkę "forum mmo" i już zostaniemy zasypani linkami.

Tym razem jednak nie chcemy mówić o tych wielkich i traktujących o każdej grze forach, lecz o nieco mniejszych, bardziej kameralnych, nieco mniej popularnych, o których nie wie zbyt wiele osób i które z pewnością trudniej wyszukać w sieci..

Forum gildiowe



3 dni szukałeś butów na 50 lvl z + 30 % do speed, a dziś przez przypadek na chacie gildiowym widzisz jak kumpel się chwali że właśnie takie sprzedał, bo nie były mu potrzebne…
Godziny ustaleń i uzgadniania taktyki ataku na zamek z GM innych gildii, tony informacji, które trzeba przekazać własnej gildii?
Spróbujmy to zrobić na chacie gildiowym:

GM: heja ustalono sojusz na następny atak
A: super może w końcu wygramy
B: jeeee
C: ma ktoś jakiś set na zbyciu
D: K poczekaj zaraz z Tobą pójdę zrobić tego questa
GM: czy ktoś mnie wogule słucha?
A: nom
B: taaaa
C mhm..
D: a co się wogule dzieje?
GM: ally na następny CS jest ustalone.. możecie posłuchać?
GM: zaczynam!!
Guild member A logged off
GM:  taktyka wygląda tak …
K: D to pójdziesz ze mną? potem czasu nie mam
D: czekaj o CS mówimy
M: eee ale dlaczego my atakujemy pierwsi?
P: heheh mięso armatnie
Guild member A logged in
A::możesz powtórzyć bo mnie wywaliło
G: ma ktoś buty z agg +5
K: pomoże ktoś?
GM:…..
Guild Master logged off

Wygląda znajomo?
Chcemy ustalić, powiadomić, zebrać opinie… zawsze coś się znajdzie żeby nam przeszkodzić i będziemy musieli zaczynać od nowa..
Fakt przykłady są banalne ale pomyślmy ile czasu, nerwów i złota może nam oszczędzić posiadanie miejsca gdzie możemy zamieścić te informacje
Więc czemu nie zebrać tego raz, solidnie... nie dorzucić ładnej oprawy graficznej, miejsca na offtopy.. na giełdę.. nie wrzucić tego do sieci.. i po prosu zamiast godzin debat na chacie w grze nie odsyłać kolejnych osób na forum???
Wierzcie lub nie, ale takie rozwiązanie pomaga... a i satysfakcja swoja i gildii gwarantowana.
Tak, tak... ze swojej strony możemy przywidzieć: forum zbawienie GM'ów

Po co się męczyć z zakładaniem Forum Klanowego?



MMO - ang. Massively Multiplayer Online Game - to typ gry komputerowej rozgrywanej na raz przez setki lub nawet tysiące graczy w Internecie, tak więc dostęp do gry możliwy jest wyłącznie on-line. Jednak nie wszyscy gramy przecież w tych samych porach.. W klanie nie możliwe jest ustalenie zasady "grasz w tych i w tych godzinach, w te i te dni tygodnia".. to idiotyczne rozporządzenie, które nie ma prawa bytu. Jak więc pogodzić informowanie wszystkich o wszystkim, zgranie wszystkich osób?
GM to nie no-life który będzie siedział non-stop w grze i mówił co zostało postanowione, czy pytał każdego z osobna jakie ma zdanie w danym temacie. GM tez chciałby pograć a nie prowadzić wielogodzinne debaty z gildiowiczami.
Czy więc nie można sobie ułatwić nieco życia? Chwila pracy, założenie forum i mamy miejsce na komunikowanie się ze wszystkimi z klanu.

http://img13.imageshack.us/img13/7466/lc11.jpg



Drogi czytelniku jeżeli jeszcze Cie nie przekonaliśmy do tego że forum pomaga w gilidii to pozwól że przedstawię Ci wypowiedzi innych osób.

Czym forum jest przydatne w prowadzeniu gildii w MMO?  i dlaczego?



Nightfox: Bardzo przydatne, dlaczego? Ponieważ jeżeli gildia ma ponad 100 osób to oczywistym jest że, jeżeli mamy sprawę do wszystkich nie złapiemy ich naraz w grze. 

Elatha: Forum jest bardzo potrzebne, ponieważ każdy może się swobodnie wypowiedzieć

Polas: Zdecydowanie tak, ponieważ ułatwia organizacje planowanie tego co mamy zamiar zrobić czy tez tego co chcemy osiągnąć w danym czasie

Sedri: Tak, forum jest przydatne, czasem jest problem z załadowaniem gry, a forum o ile ktoś ma neta zawsze odpali.
Forum jest przydatne, ponieważ forum daje gildiowiczom poczucie hm..."profesjonalizmu" w prowadzeniu guild i gwarancję wysłuchania poza grą, poza tym jest doskonałym miejscem na rozwiązywanie problemów wewnętrznych


DarkAngel: Uważam ż e jest bardzo ważne ponieważ ułatwia komunikacje miedzy członkami gildii pomaga tez w podjęciu decyzji ważnych dla gildii

Infernovis: Tak, ponieważ mamy możliwość umieścić tu info do którego mają dostęp wszyscy gildiowicze

Malardian: Przydatny jest dział Sprawy Gildiowe, ponieważ można ogłosić ważne informacje każdy kto jest na stale w gildii może tam zajrzeć może dodać swoje zdanie na temat np: jakiegoś wyjazdu itp..

xXKenjiXx: Jest przydatne, gdyby nie forum to gildia była by prowadzona w chaosie dołączałyby osoby, które nie są mile widziane w gildii i nie było by takiej atmosfery jaka panuje teraz

Goku:  Forum dla gildii bardzo się przydaje nie tylko ludziom którzy są w gildii, na forum, pomagamy innym rozwiązywać różne problemy, odpowiadamy na pytania związane z grą, również załatwiamy tam gildiowe sprawy, wiadomo że jak chce się wprowadzić jakieś zmiany w gildii to pyta się innych członków o zdanie, według mnie forum jest najlepszym miejscem na takie rzeczy

Cornac: Jest jak najbardziej przydatne. Na forum można zapisać wiele istotnych rzeczy, dzięki którym nie trzeba pamiętać o wszystkich sprawach. Można dzięki temu podzielić się informacjami z innymi użytkownikami i w razie potrzeby wymienić się poglądami między sobą. Dzięki forum, każdy użytkownik ma możliwość zapoznania się z wieloma tematami, a to że ktoś nie wchodzi i nie wie co się dzieje, jego strata.

Kawalrancy: Tak jest przydatne, ponieważ czasami chat gildiowy i TS nie wystarcza. Sprawą oczywistą jest to, iż rzadko, kiedy jest w tym samym czasie większość członków gildii jest w grze, więc gdy musi być przedyskutowana ważna sprawa, z która wszyscy powinni się zaznajomić, to dobrze jak jest napisana na forum to ułatwia podjęcie decyzji, mimo iż to dłużej trwa.

Jammal: Owszem jest przydatne, bo uważam, że nie lvl/eq zdobi playera, tylko to czy jego guildia ma forum, i czy to forum jest zadbane, czy da się poczuć klimat wchodząc nań.
Poza tym, na forum można poruszyć wiele, oj bardzo wiele tematów związanych z guildią.  


Amroth_Melaswul: Tak naturalnie, forum gildiowe jest bardzo ważnym elementem rozwoju gildii, dzięki temu grupa społeczna gildii jaką tworzą gracze, integrują się przez co mogą sobie nawzajem pomóc nie tylko w Grze MMO, ale również w realu.
W dzisiejszej dobie internetu, naturalnie forum jest bardzo istotnym elementem społecznym, nie tylko chodzi tutaj o powierzchowne informację dotyczące regulaminu samej gildii oraz tzw. Marketu, ale integruje w pewien sposób inne osoby przynależące do gildii. Forum przewyższa stronę swoją interaktywnością, dzięki czemu każdy może coś napisać oraz wypowiedzieć się na dany temat. Uważam że gildia bez forum tak naprawdę nie istnieje, bo nic jej użytkowników nie trzyma przy pozostaniu w gildi.


Jak wiec widać nie tylko GM widzi korzyści z posiadania forum.. innym osobom z gildii, też podoba się gdy gildia posiada takie miejsce w sieci..
Na pewno taż znajdą się sceptycy którzy stwierdza że forum gildiowe to strata czasu, że nie trzeba odwiedzać, że to zbędny twór który nie jest im do szczęścia potrzebny... Z pewnością maja jakieś swoje racje..

Może po przeczytaniu tego tekstu sceptycy spojrzą na temat troszkę inaczej?
Zastanówmy się więc czemu forum? sprawy klanowe można załatwić przecież w grze?

W jakich więc sytuacjach  Forum Gildiowe przydaje się?



Goku: w grze też można załatwić takie sprawy ale wiadomo nie zawsze wszyscy członkowie są online gdy pytamy o ważne rzeczy które chcemy zmienić w gildii, na forum także możemy zobaczyć jakie odpowiedzi dostaniemy a w grze wiadomo członkowie napiszą odpowiedź na nasze pytanie lecz nie da się zapamiętać kilku wypowiedzi na raz z szczegółami a na forum post nie zniknie

Elatha: Forum gildiowe przydaje się w szczególności do wspólnego rozwiązywania przez członków gildii problemów, pomaga podjąć wspólne decyzje

Polas: Forum przydaje się przede wszystkim gdy ktoś ma z czymś problem lub chcemy o czymś poinformować

Jammal Właściwie zawsze, bo forum stanowi tak właściwie kolebkę, fundament guildii. Gdyby nie to forum, sądzę, że ta gildia a) po pierwsze szybko by się rozpadła, ludzie by pouciekali. b) nie miała swojego prestiżu.

Nightfox: Przydatne szczególnie jeżeli gildia ma ponad 100 osób to oczywistym jest że, jeżeli mamy sprawę do wszystkich nie złapiemy ich naraz w grze.

Infernovis: Szczególnie jest przydatne gdy nie mamy możliwości innego kontaktu z członkami gildii

xXKenjiXx: Moim zdaniem gdy ktoś chce dołączyć do gildi lub gdy ktoś potrzebuje pomocy w grze.

Cornac: Generalnie to zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Dla mnie jest to dzielenie się informacjami z innymi, pewien sposób zapisu danych ( z możliwością edycji). Dane są jawne dla każdego i każdy ma prawo wziąć udział w dyskusji. Jeżeli ktoś się z jakimś tematem czy stanem rzeczy przedstawionym w temacie nie zgadza, a miał możliwość na forum wypowiedzieć się lecz tego nie zrobił - to jest według mnie, nie w porządku jeżeli użytkownik ma potem pretensje.

DarkAngel: Forum przydaje się w każdej sytuacji myślę ze nie ma takiej sytuacji w której mogło by one przydawać się bardziej niż w innej

Nic dodać, nic ująć...
Chyba wszystko zostało powiedziane.

Według tych z którymi rozmawialiśmy nasz klan powinien posiadać miejsce w sieci.
Miejsce w którym nie tylko będziemy dzielić się swoim doświadczeniem, lecz także będziemy mogli wspólnie ustalać wiele istotnych dla nas rzeczy.
Czas w jakim gramy nie jest ważny bo dzięki Forum zawsze będziemy wiedzieli co się dzieje, zawsze będziemy mogli zabrać głos w dyskusji, zawsze będziemy poinformowani.
Jednak Forum to nie tylko miejsce informacji klanowych, to nie tylko pomoc administracyjna, to także miejsce w którym znajdziemy chwile wytchnienia, to tu będziemy mogli się poznać, pośmiać z różnych śmiesznych historii które umieszczą inni, tu podzielimy się swoimi przemyśleniami.. a nawet swym szczęściem.
Fora Gildiowe z racji wąskiej grupy użytkowników mają specyficzną atmosferę, ludzie się bardziej integrują ze sobą, do tego stopnia że gdy ostatnio jednemu z naszej gildii urodziło się dziecko zaraz zamieścił na forum fotki.

Czym więc są dla naszych rozmówców ich fora?



xXKenjiXx: Myślę, że jest to miejsce dyskusji, na które w grze nie ma miejsca i czasu. Dowiadujemy się również z forum ciekawych rzeczy dotyczących gier MMO.

Polas: Forum dla mojej gildii jest miejscem w którym mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujace ich pytania, informacje o grze eventach itp

DarkAngel:Według mnie forum dla naszej gildi jest miejscem , w którym możemy powiedzieć co myślimy na temat gry. Jest też informatorem na tematy dotyczące gier w które gramy

Jammal: Głównym centrum dowodzenia, sercem guildii. Od forum wszystko się zaczyna, cały proces rekrutacji etc.

xXKenjiXx: Myślę, że jest to miejsce dyskusji, na które w grze nie ma miejsca i czasu. Dowiadujemy się również z forum ciekawych rzeczy dotyczących gier MMO.

Elatha: Forum gildii pozwala załatwiać wszelki problemy, ale udzielane są na nim również wszelkie rady

Infernovis: Forum dla gildii jest miejscem w którym każdy może się wypowiedzieć, do którego zawsze można zajrzeć w razie potrzeby

Cornac: Dla powiedzmy "Mojej" (zgodnie z zadanym pytaniem) Gildii, forum spełnia wiele funkcji. Każdy traktuje forum indywidualnie od potrze. Jedni wchodzą i ogłaszają, że chcieliby coś sprzedać, inni użytkownicy, biorą udziały w dyskusjach, jeszcze inni zajmują się działami off-topic, nawet niekoniecznie bezpośrednio związanymi ze sprawami Gildiowymi. Chociaż wg. mnie użytkownicy nie wykorzystują pełnego potencjału forum.

Nightfox: Jest to miejsce gdzie możemy spokojnie pogadać z ludźmi których lubimy i cenimy, ale akurat grają w inną grę

Kawalrancy: Do końca nie wiem czym forum jest dla mojej gildii, mogę tylko powiedzieć czym dla mnie ono jest.
Na początku mojej przygody z grą jaką jest LastChaos, forum było dla mnie przede wszystkim podstawowym źródłem informacji o grze.
Później, gdy już dołączyłem do gildii, oprócz informacji o grze, forum stało się dla mnie źródłem informacji o zasadach panujących w gildii.
Wiele zabawy miałem obserwując zachowania różnych ludzi na forum



No dobrze..
Widać że Forum Gildiowe się przydaje, że nawet jest potrzebne (szczególnie gdy gildia liczna). Lecz, czy nie stworzymy czegoś co nie będzie odwiedzane? Każdy z początku się tego boi - "zrobię forum i co? nikt tam nie będzie zaglądał".

Czy odwiedzamy je często?



http://img11.imageshack.us/img11/208/przedkompem.jpg



Nightfox: tak zanim wejdę do gry, wchodzę na forum.

Cornac: Staram się wchodzić codziennie po kilka razy, tym bardziej, że odpowiadam za kilka rzeczy w gildii- by wypełniać powierzone mi funkcje jak najlepiej.

Jammal: Jak tylko mam czas to staram się je często odwiedzać.

xXKenjiXx: Tak, ponieważ jak już wcześniej pisałem można tu dowiedzieć się ciekawych rzeczy o grach, niektórzy nie operują językiem angielskim dobrze więc forum jest po to aby zadawać i odpowiadać na różnego typu pytania

Polas: Odwiedzam forum dość często, niestety ostatnio nie dzieje się za wiele w grze w którą gram wiec nie pisze za dużo postów

DarkAngel: Tak zdarza się ze nawet kilka razy podczas jednego dnia.

Elatha: Na forum zaglądam tak często jak tego potrzebuje

Potrzebne, lubiane, odwiedzane...
Ba będąc w gildii staje się obowiązkową lektura nie tylko podczas nudnych zimowych wieczorów ale i tez bardzo interesujących lekcji informatyki (i wiemy już co jeden z autorów tekstu robi na zajęciach, okrutna prawda się wydała..)
Co by było gdybyśmy nie mieli Forum?

Gdyby nie Forum Gildiowe to....



Infernovis: Gdyby nie forum gildiowe to.. było by ciężko cokolwiek zorganizować

Polas: Panował by "drobny" chaos wszystkie sprawy trzeba by rozwiązywać na czacie gildiowym, TeamSpeaku co mija się z celem bo trzeba by to powtarzać to dziesiątki razy ponieważ bardzo bardzo rzadko zdarza się że praktycznie wszyscy gracze są online

xXKenjiXx: W gildii panowałby chaos, ludzie nie wiedzieliby o różnego typu spotkaniach gildiowych itp.

Jammal: Nie poznałbym swej Kruczej familli, a nawet gdybym był Krukiem, a tego forum by nie było to sądzę że nie mógłbym być na bieżąco ze sprawami guildiowymi co pewnie skończyłoby się najzwyklejszym kickiem z guildii, poza tym, co najważniejsze, nie miałbym okazji spotkać się w realnym życiu z najzajebistrzymi osobami z jakimi przyszło mi kiedykolwiek grać. <uśmiech>

Elatha: Gdyby nie forum gildiowe to, trudniej byłoby znaleźć wiele cennych informacji

DarkAngel: Gdyby nie forum gildiowe to.. nie wiedział bym tylu rzeczy o Last Chaos i miałbym problemy w odnalezieniu się w gildii

Nightfox: Gdyby nie forum gildiowe to nigdy nie poznałbym wiele sympatycznych osób, grających w inną grę niż ja

Cornac: To musiałbym o wszystkim pamiętać, prowadzić zeszyt i tracić bardzo dużo czasu.

Mam nadzieje że sceptyków przekonały opinie innych do tego że czasem warto stworzyć dla swojej gildii małe miejsce w sieci..
A jeśli was to nie przekonało... to..
Może nasi rozmówcy Was namówią?

Czy gildie w grach MMO  powinny posiadać swoje forum? Dlaczego?



xXKenjiXx: Tak, ponieważ jest to miejsce rozmów gildiowych oraz odpoczynku od gry

Jammal: Tak powinna, ze względu na organizację i na integrację graczy.

Nightfox:  Tak, ponieważ forum bardzo spala ze sobą osoby.

Polas: Oczywiście no chyba ze gildia składa se z 5 osób.... Każde forum ułatwia grę zresztą bardzo wielu graczy się o tym przekonało, na ten przykład powiedzmy ze zaczynamy grę dołączamy do gildii co dalej ??... dzięki dobremu forum możemy znaleźć informacje które nam są potrzebne, interesują nas lub gdy po prostu chcemy poznać ludzi z gry/gildii z poza perspektywy czatu w grze

Elatha: Myślę, że każda gildia w grach typu mmo powinna mieć swoje forum, ponieważ fora dostarczają wielu informacji

Amroth_Melaswul: Ja osobiście jestem zdania iż każda dobrze prosperująca gildia, powinna mieć forum, ba mam nawet taki światopogląd iż każda gildia to małe przedsiębiorstwo usługodawcze, forum zapewnia kontakty interpersonalne z członkami forum tak więc naprawdę jest bardzo dobry pomysł.

Goku: Zmuszał nie będę innych gildii do posiadania własnego forum, jedynie mogę zaproponować takie rozwiązanie, forum jest bardzo pomocne w różnych sprawach. Ja sobie nie wyobrażam gildii w grze mmo bez forum

DarkAngel: Myślę że tak ponieważ bardzo ułatwia to zapanowanie nad gildia i ułatwia kontakt pomiędzy gildiowiczami

Malardian: Moim zdaniem gildia powinna posiadać własne forum na nim znajduje się ogrom informacji początkujący gracze znajda tam wszystkie informacje.

Cornac: To wszystko zależy, są gildie w różnych grach i sprawy omawiają tylko poprzez komunikatory. Lepiej, żeby konkurencyjna Gildia nie posiadała forum. Dzięki temu można mieć przewagę nad rywalami.

Infernovis: Myślę że tak, ponieważ jest bardzo przydatne i "bez dobrego forum niema dobrej gildii"

Sedri: Może nie tyle forum, co swoje własne miejsce w sieci, może to też być inne, gościnne forum jakie użyczy nam np belki

Na zakończenie...



Forum Gildiowe jest miejscem dzięki któremu GM znajdzie chwile czasu na grę - tu napisze wszytko raz, dokładnie, a inni będą mogli zapoznać się z tekstem kiedy tylko zechcą (o ile zechcą), a nawet będą mogli zgłosić swoje uwagi. To skrawek przestrzeni w sieci na którym niezależne od pory dnia (czy nocy) znajdziemy informacje o naszym klanie, nie będziemy już "niedoinformowani" a nasz głos będzie widoczny.
Tutaj możemy zgłosić swoje uwagi co do prowadzenia Gildii, tu możemy spytać starszych stażem graczy gdy nie wiemy czegoś, tu możemy prosić o pomoc...
Gdyby nie ono wiele osób, szczególnie tych grających w "mniej popularnych" godzinach mogła by poczuć się olana - bo nikt im nic nie mówi, bo nie maja się kogo poradzić gdy pojawia się jakiś problem, bo nie ma im kto pomóc..
To nie wszystko..
Forum scala gildie poza grą. Tu możemy odpocząć od potworów atakujących nasze postacie, tu nie trzeba wbijać expa. Gdy nie możemy grać (bo na święta jedziemy do babci a u niej net to "porażka") ten skrawek miejsca pozwala nam wciąż utrzymać kontakt z naszym Klanem.
Dzięki temu tworowi wiele gildii przetrwało ciężkie czasy - ludzie mimo wszystko zostali, mimo wakacyjnej mniejszej aktywności w gildii, lub sesyjnego pogromu wśród graczy.
Gildie, które prowadzą fora są, chociaż może już nie w takim stopniu jak kiedyś, lecz wciąż, bardziej prestiżowe - ktoś w końcu musi się na tym znać, dbać o ten nasz "bałagan" - może nawet specjalną range dostanie - mmm... miłe wyróżnienie
Klan z forum jest zapewne lepiej zorganizowany niż taki bez swojego miejsca w sieci (chociaż to nie reguła, ale panuje jakaś taka dziwna tendencja do postrzegania tego w ten sposób ).
To tutaj można pochwalić się osiągnięciami swoimi - nie tylko pojedynczych postaci lecz całych party, a nawet całych gildii - no to do dzieła.. dodajmy jakiegoś ss'a (screen shot'a)
Mało tego jeżeli forum jest dobrze prowadzone to członkowie gildii czują się dumni że nalezą do takiej społeczności.
Jeśli już ktoś znużony godzinami, tygodniami, a nawet miesiącami koxu chciałby odpocząć, ale nie chce tracić kontaktu z gildią, a i jakoś tak dziwnie ciągnie do gry - wtedy zawsze może usiąść i spróbować podzielić się swoją wiedzą z innymi - tak właśnie powstaje FAQ. No i w końcu mama/dziewczyna/żona nie będzie nam nad uchem marudzić że ciągle gramy... teraz możemy powiedzieć - "ależ ja przecież pisze poradnik, FAQ, żeby pomóc innym". A gdy po kilku dniach a może tygodniach znajdziemy na forum wiadomość "dobra robota, świetnie napisane, pomogło mi" - jak tu się nie cieszyć?
Zorganizowani, poinformowani, bardziej "pro" no i dumni z własnych dokonań...
Czy tylko to?
Nie, zdecydowanie nie!
Na forum widać dokładnie.. co myślą jego użytkownicy, w jakim są dzisiaj humorze.. Juz sama sygnaturka, avatar czy podpis mogą nam dużo powiedzieć o człowieku.
Powoli osoby które znamy tylko z perspektywy postaci przestają być członkami party, staja się bardziej ludzcy, dostrzegamy ich emocje, uczucia.. ich zainteresowania..
Dzieki forum możemy się lepiej zgrać, zaprzyjaźnić..
Aż w końcu pojawi się temat, który z pewnością trzeba będzie omówić dokładnie...a może po fakcie nawet skomentować jakimiś opowieściami, czy zdjęciami...
"Zjazd Gildiowy"...
To kto jedzie?


Artykuł by: Lainaur & Ma_La

Ostatnio edytowany przez Ma_La (2009-09-24 17:45:27)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grotrecon.pun.pl www.animesession.pun.pl www.pory-roku.pun.pl www.deltaforce.pun.pl www.cs-ziolo.pun.pl